Taşıt

Astroneer Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kaynak ve araştırma toplamaya ve taşımaya veya farklı gezegenlere seyahat etmenize yardımcı olmak için Küçük, Orta veya Büyük Yazıcı kullanılarak çeşitli araçlar oluşturulabilir.

Roverlar[düzenle | kaynağı değiştir]

Roverlar gezegenlerin yüzeyinde kullanılır. Rover olarak sayabileceğimiz araçlar Böcek, Traktör, Römork, Orta Rover ve Büyük Rover'dır. Çoğu rover daha çok depolama ve işlev için birbirlerine güç kabloları ile bağlanabilir. Ancak aracın ağırlığı arttıkça hızı ve işlevselliği düşer. Roverların enerjiye ihtiyacı vardır. Ve çoğu bir enerji deposuna sahiptir. Güç sağlayan herhangi bir kombinasyonla sarj edilebilir. Roverlar yakınında durduğunda oksijen sağlar ancak zincirlere oksijen sağlamaz. Sağlaması için oksijeneratör gereklidir. Böcekte istisna olarak sadece Rover Koltuğu için yer ve iki küçük slot vardır.

Mekikler[düzenle | kaynağı değiştir]

Mekikler gezegenler arası yolculuğa olanak sağlar. Mekiklerin ateşlenmesi için Katı Yakıt İtici veya Hidrozin İtici lazımdır. Mekiklerin küçük, orta ve büyük boyutları vardır. Tüm mekiklerde sadece bir oyuncu için yer vardır. daha fazla oyuncu için Rover Koltuğu gereklidir. Mekikler yakınında durduğunda oksijen sağlar ancak zincirlere oksijen sağlamaz. Sağlaması için oksijeneratör gereklidir. Tüm mekikler Kademe-2 Bağlantı Slotu ve bir oksijeneratör hologramına sahiptir. Ancak oksijeneratör hologramına herşey koyulabilir. Orta ve Büyük Mekik ayrıca ekstra slota sahiptir. Orta Mekik 2 adet Kademe-2 Bağlantı Slotu ve Büyük Mekik 2 adet Kademe-3 Bağlantı Slotuna sahiptir.

Taşıt Aksesuarları[düzenle | kaynağı değiştir]

Bir taşıtla kullanılan aksesuarlar vardır. Bunlar Rover Koltuğu, Geniş Rover Koltuğu, Vinç, Katı Yakıt İtici, Hidrozin İtici, Matkap Gücü 1, Matkap Gücü 2, Matkap Gücü 3 ve Düzleyici'dir.